Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na przeciwciała COVID-19

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na przeciwciała COVID-19

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce od poniedziałku, 15 marca będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych.

Cena wyniesie 49,99 zł za sztukę.

Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. Test jest prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE).

W Niemczech w sobotę 6 marca testy antygenowe na COVID-19 do ofert wprowadziła sieć dyskontów Aldi. Z kolei w Internecie zaczął je sprzedawać tamtejszy Lidl.

Więcej informacji na stronie www.businessinsider.com.pl.

Walentyna Jusupowa, 14 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code