Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Andrzej Duda w grudniu planuje odwiedzić Charków

Andrzej Duda w grudniu planuje odwiedzić Charków

– Wizyta w Charkowie znajduje się w planach kalendarzowych prezydenta na grudzień tego roku – powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Według niego miałaby to być robocza wizyta w celu przeprowadzenia na miejscu rozmów z władzami Ukrainy oraz przedstawicielami OBWE w kontekście objęcia przez Polskę niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Szczerski zauważył, że jest to ważny geopolityczny interes Polski. Podkreślił jednocześnie, że „relacje polsko-ukraińskie mają charakter złożony i nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii bezpieczeństwa”.

Jak poinformował, prezydent „uzgodnił kilka dni temu z premier Szydło, odbycie konsultacji z przedstawicielami rządu przed decyzją o realizacji wizyty w Charkowie i oczekuje, że wówczas MSZ przekaże mu swoje formalne uwagi”.

Według Szczerskiego prezydent chciałby też oddać hołdu pomordowanym Polakom z obozu w Starobielsku, których groby znajdują się na cmentarzu w Charkowie.
Waszczykowski w czwartek w TVP poinformował ponadto, pytany o relacje polsko-ukraińskie, że uruchamiane są procedury, które nie dopuszczą ludzi zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko do przyjazdu do Polski.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 05.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code