Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Akcja, w ramach projektu „Ja – Lider” pod tytułem „ Ślady mojej rodziny w odrodzeniu polskości”

Akcja, w ramach projektu „Ja – Lider” pod tytułem „ Ślady mojej rodziny w odrodzeniu polskości”

Akcję,  w ramach projektu „Ja – Lider”  pod tytułem  „ Ślady mojej rodziny w odrodzeniu polskości w mojej miejscowości (regionie Chmielnickim) i Historii Mojej Szkoły”, rozpoczęli uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej przy Chmielnickim Zjednoczeniu Nauczycieli Polskich na Ukrainie od 1 września 2019 roku.

Pomysł ten narodził się  podczas obozu liderskiego w  Polsce, kiedy grupa  uczniów zaproszonych przez FWiD na obóz liderski, który był finansowany z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej,przygotowywała swój projekt.  Po powrocie z obozu uczniowie  przedstawili swóje napracowania, uzgodnili działania i rozpoczęli wspólną pracę.

Obecnie  uczniowie szkoły  z wielkim zainteresowaniem zangażowali się w  proces zbierania zdjęć  od lat 1990 w albumach, zbiorach rodzinnych, spisywanie opowieści swoich mam, babć , dziadków, ciekawych historyjek, piosenek. Akcja, która trwa do grudnia 2019 r.,  będzie uwieńczona stworzeniem ALBUMU – tak postanowiła większość uczniów szkoły.

Po świętach Bożenarodzeniowych i feriach zimowych  więc rozpocznie się nowa akcja – „Album”, w której wezmą udział uczniowie mający uzdolnienia i talenty artystyczne. Oni rozmalują kartki albumu w odpowiednie malunki i rysunki, na których inni uczniowie, którzy pasjonują się fotografią, rozmieszczą na nich kopie zdjęć.

Uczniowie PSS przy ChZNPna Ukrainie, 27 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code