Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierskie uczelnie wzmacniają współpracę z krakowskimi

Żytomierskie uczelnie wzmacniają współpracę z krakowskimi

20-21 grudnia 2017 roku z wizytą w Krakowskiej Akademii Ignatianum przebywała prorektor ds. współpracy naukowej i międzynarodowej Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, prof. Natalia Sejko.

Rektorat krakowskiej uczelni w osobie prorektora ds. pracy naukowej prof. dr hab. Bożeny Sieradzka-Baziur zorganizował spotkanie z przedstawicielami katedry pedagogicznej i psychologicznej, żeby omówić naukową współpracę w przyszłości. Warto powiedzieć, że w 2017 roku żytomierski uniwersytet był współpartnerem Akademii Ignatianum i wygrał konkurs Erasmus + w dziedzinie mobilności akademickiej między Akademią w Krakowie a Uniwersytetem w Żytomierzu w 2018 roku.

Rektor Akademii Ignatianum prof. Józef Bremer jest honorowym profesorem Uniwersytetu im. I. Franki oraz członkiem rady redakcyjnej „Wisnyk ŻPU” i „Polonistyki Ukraińskiej”, jakie w ciągu kilku ostatnich lat indeksowane są w Copernicus.

Spotkanie z naukowcami Ignatianum miało na celu omówienie konkretnych projektów naukowych, które mogą być wspólnie realizowane i dofinansowane z funduszy europejskich. Pani Natalia Sejko zaprosiła polskich kolegów do przeprowadzenia zajęć z dziedziny pedagogiki i psychologii  na żytomierskiej uczelni na warunkach „visiting profesor”.

Walentyna Jusupowa, 09.01.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code