Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Żytomierski Uniwersytet nawiązał współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Skierniewicach

Żytomierski Uniwersytet nawiązał współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Skierniewicach

8 maja w Żytomierskim Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Franki odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach – dr Anną Wiktorowicz i dr Alojzym Pilichem.

Polscy koledzy przedstawili specifikę swojej uczelni, możliwości studenckich praktyk w Polsce, stażu naukowego dla wykładowców oraz programy wymiany. Omówiono także możliwości podpisania dwustronnej współpracy naukowej pomiędzy uczelniami.

Rektor ŻPU Pani Galina Kyryczuk zwróciła uwagę na zbieżność specjalizacji na obu uczelniach. Zaznaczyła, że współpraca mogłaby rozwijać się także w innych kierunkach, w tym przyrodniczym, matematycznym i humanistycznym.

W czasie spotkania podkreślano, że owoce współpracy pomiędzy uczelniami powinny być widoczne już w następnym roku, kiedy zacznie działać program pilotażowej wymiany na wydziale socjalno-psychologicznym.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://zu.edu.ua, 23.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code