Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Żytomierscy i winniccy samorządowcy zacieśniają współpracę z partnerskimi gminami Jawor i Chojna

Żytomierscy i winniccy samorządowcy zacieśniają współpracę z partnerskimi gminami Jawor i Chojna

6 października w Berdyczowie i Winnicy odbyły się spotkania przedstawicieli samorządów Berdyczowa (obw. żytomierski) i Murafy (obw. winnicki) z polskimi partnerami – delegacjami z gmin Jawor i Chojna.

W uroczystym podpisaniu memorandum przedłużającego umowę o partnerskiej współpracy Jawora i Berdyczowa wzięli udział konsul generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, mer Berdyczowa Serhij Orluk, przedstawiciele władz miejskich Miasto Jawor i Berdyczowa oraz reprezentacja miejscowych organizacji polskich.

Tego samego dnia w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Winnicy odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta i gminy Chojna oraz Murafskiej Zjednoczonej Wspólnoty Terytorialnej. Konsul generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński oraz attaché konsularny Adrian Browarczyk spotkali się z Barbara Rawecka – Burmistrz Gminy Chojna, przewodniczącym Murafskiej hromady Olehem Litwinenko, delegacjami samorządów oraz przedstawicielami duchowieństwa z Polski i Ukrainy.

Było to drugie spotkanie samorządów w tym roku – dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy Królewska Chojna i Murafska hromada rozpoczęły w 2021 roku rozmowy dotyczące nawiązywania relacji współpracy m.in. w dziedzinie inwestycji, kultury, ekologii działań pomocowych czy wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania organami samorządowymi.

Pierwsza umowa o partnerskiej współpracy miast została podpisana w 2003 roku – o trwałości partnerstwa samorządów świadczą m.in. regularna wymiana młodzieży oraz coroczny udział jaworskiej delegacji w Dniach Kultury Polskiej w Berdyczowie i berdyczowskiej delegacji w Międzynarodowych Targach Chleba / Święto Chleba i Piernika w Jaworze.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 11 października 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code