Jesteś tutaj: Home » inne » Zwycięstwo „białych orłów” i godna porażka żołto-niebieskich na Euro

Zwycięstwo „białych orłów” i godna porażka żołto-niebieskich na Euro

Niedziela 12 czerwca przyniosła wielkie emocje w kręgu fanów piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie.

Po wyrafinowanym pojedynku drużyny Adama Nawałki z Irlandią Północną na Euro 2016 we Francji, w którym Polacy strzelili na 51 minucie zwycięskiego gola w bramkę Irlandczyków, odbył się kolejny pojedynek w eliminacjach Grupy C. Ukraińska drużyna w Lille zmierzyła się z czynnym mistrzem świata – drużyną z Niemiec. Gra zakończyła się wynikiem 0:2 na korzyść Niemców. Ukraińcy mieli jak minimum dwie okazje by wyrównać wynik i nawet pod koniec pierwszej połowy meczu strezlili bramkę,  lecz sędzia uznał, że zawodnik ukraiński znajdował sie na pozycji spalonej.

Ukraińska drużyna jest rywalem Polaków w grupie C. Kolejnym jej przeciwnikiem, który da szansę Ukraińcom przebić się do następnej rundy, będzie Irlandia Północna.