Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Zwrócone Ukrainie okręty „Berdiańsk”, „Nikopol” oraz „Janu Kapu” są w fatalnym stanie

Zwrócone Ukrainie okręty „Berdiańsk”, „Nikopol” oraz „Janu Kapu” są w fatalnym stanie

Fot. pro.berdyansk.biz

BBC podała, że okręty „Berdiansk”, „Nikopol” oraz tankowiec „Jany Kapu”, które wyruszyły na Ukrainę 18 listopada, na podstawie porozumienia między Moskwą i Kijowem są w bardzo złym stanie technicznym.

„One nie są w stanie samodzielnie pokonać tej odległości. Rosjanie je zrujnowali. Zdemontowali nawet lampy, gniazdka elektryczne i toalety. Niedługo pokażemy całemu światy to barbarzyńskie podejście Rosjan” – powiedział ukraiński admirał Woronczenko.

Na nagraniach udostępnionych w internecie widać, że na dwóch okrętach pozostawione zostały główne elementy uzbrojenia, jednak według władz Ukrainy, Rosjanie zatrzymali całą amunicję. Na razie władze Rosji nie skomentowały zarzutów przedstawionych przez dowódcę ukraińskiej marynarki wojennej.

W listopadzie 2018 roku dwa ukraińskie okręty wojskowe oraz jeden holownik, które wypłynęły z Odessy do ukraińskiego portu nad Morzem Azowskim, zostały zaatakowane oraz zatrzymane przez Rosję.

Wówczas zatrzymanych zostało wtedy 24 marynarzy, którzy wrócili do kraju dopiero we wrześniu 2019 roku.

Słowo Polskie, 23 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code