Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Żołnierze LITPOLUKRBRIG wspólnie planowali działania taktyczne

Żołnierze LITPOLUKRBRIG wspólnie planowali działania taktyczne

W dniach 11-15 października 2021 r. Dowództwo LITPOLUKRBRIG wzięło udział w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym pk. WYDRA 21 zorganizowanym w warunkach polowych przez 18. Dywizję Zmechanizowaną.

WYDRA 21 to kolejne w tym roku wspólne przedsięwzięcie szkoleniowe 18 Dywizji Zmechanizowanej i Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady. Trwające tydzień ćwiczenie miało na celu sprawdzenie przygotowania obsady LITPOLUKRBRIG do planowania i prowadzenia działań taktycznych w warunkach zagrożenia skażeniami i wystąpienia skażeń Podczas szkolenia ćwiczący mieli także okazję pogłębić umiejętności i nawyki w ramach organizacji działań oraz rozwiązywania problemów wynikających z sytuacji taktycznej. Dodatkowo, w trakcie ćwiczenia realizowane zostały zadania mające na celu sprawdzenie spójności działania i wzajemnego zrozumienia pomiędzy sekcjami brygady oraz grupą dowodzenia. Kierownictwo ćwiczenia dla Wielonarodowej Brygady wydzieliła 18. Dywizja Zmechanizowana, natomiast pierwszoplanowym ćwiczącym był sztab LITPOLUKRBRIG.

,,Jednym z głównych zadań Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady jest działalność szkoleniowa ukierunkowana m.in. na wspieranie reformy sił zbrojnych Ukrainy. Oficerowie organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia szkoleniowe poza granicami Polski i w nich uczestniczą. Szkolenia w samej brygadzie do tej pory opierały się na wewnętrznym systemie treningów i warsztatów. Niedawno brygada została podporządkowana szkoleniowo do formowanej na wschodzie Polski 18. Dywizji Zmechanizowanej, co stworzyło możliwości do wspólnego działania. – Wiele nas łączy” – podkreśla kierownik ćwiczenia gen. dyw. Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej.

,,Wielonarodowa Brygada funkcjonuje w naszym obszarze, nasz batalion dowodzenia ma wydzielony element do jej zabezpieczenia, więc współdziałanie jest czymś naturalnym, chociażby dzięki organizacji wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych” – wyjaśnia generał.

Wspólne ćwiczenie było okazją do wymiany doświadczeń i procedur pomiędzy dwiema jednostkami. Końcowa ocena i analiza potwierdziła potencjał żołnierzy LITPOLUKRBIG w zakresie planowania i realizacji kolejnych zadań.

WZAJEMNA WSPÓŁPRACA – RAZEM SILNIEJSI!

TRZY NARODY JEDNA WIZJA! ZJEDNOCZENI DLA POKOJU!

Słowo Polskie za: LITPOLUKRBRIG, 24 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code