Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Żołnierze Litpolukrbrig testowali polski karabinek maszynowy GROT

Żołnierze Litpolukrbrig testowali polski karabinek maszynowy GROT

Międzynarodowa drużyna z LITPOLUKRBRIG wzięła udział w zawodach strzeleckich z karabinu GROT organizowanych przez 19 Brygadę Zmechanizowaną z Lublina na strzelnicy Serebryszcze w Chełmie. Brygada Litewsko – Polsko – Ukraińska zajęła trzecie, zaszczytne miejsce.

W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn z 19 Zmechanizowanej Brygady wraz z międzynarodową drużyną LITPOLUKRBRIG.

Grot to półautomatyczny typ karabinka szturmowego, który został niedawno wprowadzony do użytku w Siłach Zbrojnych RP.

Należy to uznać za duży sukces, biorąc pod uwagę, że żołnierze zapoznali się z Grotem po raz pierwszy zaledwie kilka minut przed rozpoczęciem strzelania. Oprócz świetnej atmosfery i ducha współzawodnictwa pomiędzy drużynami, była to również niepowtarzalna okazja do przećwiczenia własnych umiejętności strzeleckich oraz wymiany nowych doświadczeń.

Żołnierze z Ukrainy i Litwy pozytywnie ocenili organizację imprezy. Dodatkowo podkreślili, że GROT to dobra broń, prosta i wygodna w celowaniu,  a korzystanie z niej jest intuicyjne. „Broń jest celna i łatwa w obsłudze, zapewnia również wygodę żołnierzom prawo i leworęcznym” – powiedział doświadczony oficer Ukraińskich Sił Zbrojnych ppor Serhii MAHLOVANYI. Dodał też – ‘’Ogromne wrażenie wywarło na mnie działanie zamka, niewielki odrzut i przyzwoity, żelazny celownik pomagający w prowadzeniu bardzo celnego ognia”

,,Trzeba przyznać, że ergonomia i zasada działania karabinu jest dobra. Wszystko, czego potrzebuje strzelec, jest na wyciągnięcie ręki ”- skomentował kpt Arnas SABLINSKAS Litewskie Siły Zbrojne.

Słowo Polskie za: LPU, 20 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code