Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Znany polski ekonomista odwiedził ojcowską Alma Mater

Znany polski ekonomista odwiedził ojcowską Alma Mater

Lwowską Politechnikę odwiedził przedstawiciel warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego prof. Krzysztof Obłój. Wizyta została zrealizowana w ramach programu Erazmus+ KA 107.

Krzysztof Obłój jest znanym naukowcem w dziedzinie zarządzania, byłym prezydentem Europejskiej Akademii Biznesu. Obecnie wykłada na Akademii Koźmińskiego oraz w Szkole Zarządzania UW, w Wyższej Szkole Zarządzania w norweskim Bodo, Europejskiej Szkole Biznesowej w Paryżu, Koledżu Zarządzania w Henley (Wielka Brytania), oraz w słoweńskiej Szkole Zarządzania w Bledi.

Poza tym prof. Obłój wykładał na Uniwersytecie w Illinois, Yale oraz na państwowym uniwersytecie stanu Connecticut (USA. Polski naukowiec jest jednym z najczęściej cytowanych naukowców w dziedzinie zarządzania.

Na wydziale zarządzania i przedsiębiorczości międzynarodowej Lwowskiej Politechniki Krzysztof Obłój przeprowadził interaktywną lekcję, poświęconą wyborowi strategicznemu na przykładzie realnych rozwiązań: „Carter Racing” oraz „Polmos Lublin SA”. Warto zaznaczyć, że jego lekcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem również wśród studentów innych wydziałów.

Profesor Obłój wziął udział także w lekcji na temat publikacji rezultatów badań naukowych w znanych czasopismach. To bardzo ważny i aktualny temat dla większości badaczy ze względu na możliwość ich dalszego awansu.

Ciekawostką jest iż ojciec prof. Krzysztofa Obłoja przez trzy lata przed początkiem II wojny światowej studiował na jednym z wydziałów Politechniki Lwowskiej. Specjalnie dla honorowego gościa przedstawiciele wydziału chemii, na którym studiował tata ekonomisty, zorganizowali ciekawą wycieczkę.

Igor Gałuszczak, Lwów, 30.04.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code