Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Zmarł o. Paweł Didora

Zmarł o. Paweł Didora

Ks. Paweł Didora na Mszy w kościele kapucynów w WinnicyPo latach ciężkiej choroby zmarł urodzony w Gródku Podolskim ksiądz diecezji kamieniecko-podolskiej Paweł Didora. 11 marca 2017 r. po prawie roku śpiączki duszpasterz, znany ze swoich wykładów w gródeckim seminarium duchownym odszedł do Domu Ojca.

Ks. Paweł urodził się w 1977 roku w Gródku Podolskim (obw. chmielnicki). Po ukończeniu Chmielnickiego Uniwersytetu Technologicznego Didora poszedł do seminarium, odpowiadając na powołanie duszpasterskie.

Pierwszą parafią, opiekę duszpasterską nad którą objął o. Paweł, była parafia w Barze (obw. winnicki). Po kilku latach przeniesiono go do Manykowiec niedaleko d. Płoskirowa.
Po raz pierwszy choroba nowotworowa (guz mózgu) dała znać o sobie podczas prowadzonych przez ks. Didorę rekolekcji dla rodzin. W kwietniu 2009 roku o. Paweł przeszedł skomplikowaną operację na mózgu w Niemczech w 2009 roku. Koszty na nią uzbierali parafianie kościoła katolickiego na Ukrainie i niemieccy dobroczyńcy. Niestety wkrótce trzeba było przeprowadzić następną operację, która pozwoliła duszpasterzowi aktywnie pełnić posługę aż do 2014 roku. Wtedy o. Pawłowi po raz kolejny zrobiono operację w Niemczech, która odwlekła śmierć księdza o dwa lata.

Przed swoją ostatnią operacją ks. Paweł podzielił się z bliźnimi słowami z Ew. Św. Łukasza: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich. Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!».

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Słowo Polskie na podstawie informacji credo-ua.org, 11.03.17 r.