Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Zgadnij i wygraj! Na początku stycznia wyłoniono zwycięzcę w kolejnym konkursie gazety „Słowo Polskie”

Zgadnij i wygraj! Na początku stycznia wyłoniono zwycięzcę w kolejnym konkursie gazety „Słowo Polskie”

3 stycznia po długiej przerwie odbyło się kolejne losowanie zwycięzcy w konkursie krajoznawczym „Zgadnij, gdzie to jest?”, organizowanym przez gazetę i portal „Słowo Polskie”.

W turnieju o zestaw nagród, ufundowanych przez Konsulat Generalny RP w Winnicy zmierzyli się mieszkańcy Podola i południowego Polesia. Tym razem, z powodu problemów logistycznych i późne dotarcie gazet do czytelnika, odpowiedzi wpłynęło znacznie mniej ale redakcja i tak zadecydowała, by losowanie przeprowadzić, ze względu na szacunek i starania tych nielicznych, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi.

W XVI Edycji comiesięcznego konkursu zaproponowaliśmy Państwu odgadnąć miejscowość ze zdjęcia, na którym znajdował się piękny barokowy pałac. To była posiadłość Marii Potockiej-Szczerbatowej w Niemirowie, zamordowanej przez bolszewików w 1920 roku za pomoc rannym legionistom polskim.

Zwycięzcą w grudniowej edycji została Walentyna Czumaczenko z Chmielnickiego, która już nie pierwszy raz bierze udział w naszych konkursach i zawsze udziela odpowiedzi w postaci krótkiego opisu obiektu oraz miejscowości, w której się znajduje.

Przypominamy również państwu, że do 30 stycznia czekamy na odpowiedzi na pytanie/zdjęcie, zamieszczone w 17 numerze gazety „Słowo Polskie”. Na tym zdjęciu, zrobionym w połowie XIX wieku na Podolu widoczne są wielbłądy, stado których utrzymywał jeden z bogatych miejscowych Polaków.

Odpowiedzi prosimy wysyłać na [email protected] z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego.

Poniżej znajduje się link do wideo z losowania, przeprowadzonego przez stałą prowadzącą, dziennikarkę „Słowa Polskiego” Anię Szłapak.

{youtube}C039XUZpVV8{/youtube}

                                                                                                                                                                                                                       bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code