Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierski zespół polskiej pieśni został wyróżniony na Festiwalu „Melodie Polesia”

Żytomierski zespół polskiej pieśni został wyróżniony na Festiwalu „Melodie Polesia”

Młodzieżowy zespół polskiej pieśni Żytomierskiej filii Kijowskiego Instytutu Biznesu i Technologii (kierownik Larysa Bojko) został wyróżniony dyplomem na Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu-Konkursu „Melodie Polesia”.

Festiwal, w którym wzięło udział około 200 uczestników z różnych miejscowości Ukrainy i całego świata odbywał się w Żytomierzu przez dwa dni. Oprócz występów na scenie w ramach festiwalu organizowano również warsztaty i spotkania artystyczne ze znanymi działaczami kultury i sztuki z krajów uczestników festiwalu.

W pierwszej edycji konkursu wzięli udział artyści z Polski, Białorusi, Armenii, Grecji i oczywiście Ukrainy. Przez dwa dni uczestnicy spotykali się ze znanymi osobistościami ze światu kultury i sztuki z różnych państw a także oglądali wystawy teatralne – „Barbi” oraz „Na pierwsze guli”.

Oceniano uczestników w dwóch kategoriach – estrada i śpiew akademiczny.

„Melodie Polesia” mają szansę by stać się długofalowym projektem, jeżeli organizatorom wystarczy zapału by w dość trudnych finansowo czasach wspierać ideę rozwoju stosunków kulturalnych pomiędzy różnymi krajami i narodami.

Wideo oraz tekst Alina Zielińska. Opracowanie Irena Rudnicka

Wideo z festiwalu

{youtube}KAzdX_gMhzs{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code