Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Zbrodnie prorosyjskich terrorystów zostały dokładnie udokumentowane

Zbrodnie prorosyjskich terrorystów zostały dokładnie udokumentowane

Źródło - unian.ua

3 października dziennikarzom w Kijowie zaprezentowano dokładną mapę zbrodni, dokonanych przez prorosyjskich terrorystów na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego w okresie od 14 kwietnia do 1 październka br.

Na mapie można zobaczyć zaznaczone aktualne 26 miejsc, gdzie przetrzymywani są zarówno jeńcy wojskowi jak i ludność cywilna, innym kolorem zaznaczono miejsca, gdzie DNR i LNR stosowała tortury i rozstrzeliwała ludzi po wyroku tak zwanych „trójek”, stworzonych przez watażków terrorystycznych organizacji wzorem NKWD. Na mapie widać także miejsca masowych mogił ukraińskich żołnierzy.

Według rzecznika kierownika Służby Bezpieczeństwa Ukrainy informacja o tych zbrodniach nadchodzi z trzech różnych źródeł – opowiadań miejscowych, z przesłuchiwań zatrzymanych bojowników oraz zdjęć z satelity, które potwierdzają otrzymane dane.

Ukraiński kontrwywiad potwierdza informację zaprowadzenia przez terrorystów „nazistowskich metod kontroli i działalności”. Według niesprawdzonych danych bandyci utrzymują dziś do 1 500 osób, ilość zamordowanych przez nich ludzi można szacować na setki i tysiące, bowiem nie wszystkie miejsca zbrodni zostały już odnalezione.

Mapa w wysokiej roździelczości

Na podstawie informacji unian.ua

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code