Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zbliża się koniec przyjmowania zgłoszeń do Nagrody im. Płażyńskiego 2023

Zbliża się koniec przyjmowania zgłoszeń do Nagrody im. Płażyńskiego 2023

Zostały ostatnie dni na wysłanie zgłoszeń do Nagrody im. Macieja Płażyńskiego 2023 dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Zgłoszenia można przesyłać do najbliższej niedzieli 19 marca.

Nagroda zostanie przyznana w 4 kategoriach:

dziennikarz polonijny,
dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne,
dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polaków, Polski i Polonii,
redakcja medium polonijnego.

Nagrody w każdej z trzech kategorii dziennikarskich stanowią: statuetka oraz nagroda finansowa w wysokości dziesięciu tysięcy złotych, zaś nagrodę w kategorii redakcja medium polonijnego stanowi statuetka.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierze jury, w skład którego wchodzą m.in. dziennikarze zajmujący się tematyką międzynarodową, przedstawiciele rodziny Macieja Płażyńskiego oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 marca 2023 roku do północy (polskiego czasu) przy wykorzystaniu formularza on-line na stronie nagrody. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy już przesłali nominacje.

Osoby i instytucje zgłaszające prosimy o zwrócenie uwagi na punkt 3 regulaminu nagrody: „Nagroda jest przyznawana co roku za pracę dziennikarską w roku poprzednim”. Oznacza to, że jury nie ma możliwości przyznawania nagród za tzw. całokształt lub publikacje w latach wcześniejszych.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 3 czerwca 2023 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Radę Nagrody tworzą przedstawiciele rodziny Macieja Płażyńskiego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdyni, Prezydenta Miasta Sopotu oraz Press Club Polska. Organizatorem Nagrody jest Press Club Polska.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz informacje o nagrodzie znajdują się na stronie nagrodaplazynskiego.pl

Sekretariat Nagrody

Press Club Polska

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code