Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Zawsze zwycięża najlepszy!

Zawsze zwycięża najlepszy!

Starszoklasiści z winnickich szkołach szkoły nr 4, 7, 12, 23 w piątek 19 lutego wzięli udział w konkursie na znajomość języka i kultury polskiej, organizowanym przez krakowską firmę STUDENTWAY w szkole Nr 7. Pierwsze miejsce zdobyła młodzież ze szkoły nr 12, wyprzedzając inne winnickie placówki, gdzie uczy się języka polskiego.

Drużyna z nazwą „Mocne Orzeszki” z niecierpliwością czekała na ten konkurs, bowiem chciała zademonstrować swoją wiedzę i umiejętności. – Przez to, że rywalizacja była bardzo ostra nie czekaliśmy na łatwe zwycięstwo, ale gdy dowiedzieliśmy się, że zwyciężyliśmy, to radości nie było końca! Za dobry rezultat warto podziękować naszej kierowniczce – nauczycielce języka polskiego Łarysie Polakowej, która mocno się postarała by rezultat przewyższył nasze oczekiwania! – opowiada uczennica szkoły nr 12 Ania Zulińska.

Konkurs zorganizowano w bardzo ciekawy i nieprzewidywalny sposób. Zabawa tak pochłonęła uczestników, że nikt z nich nie myślał o rezultacie, wszyscy byli pochłonięci grą. Młodzi winniczanie ze szkoły nr 12  żywią nadzieję, że to nie ostatnia nagroda za osiągnięcia w nauczaniu języka polskiego, zdobyta przez ich placówkę.

Słowo Polskie, 22.02.16 r.