Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na „Fintikluszki” w wykonaniu polskiego teatru „Małe Mi”

Zaproszenie na „Fintikluszki” w wykonaniu polskiego teatru „Małe Mi”

„Małe Mi” to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy.  W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię.

Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne.

Sprawdza się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju. Spektakle i teatralne warsztaty adresuje do dzieci – dzieci od lat 3 do 103.

27 października „Małe Mi” odwiedzi z występem miasto Chmielnicki (d. Płoskirów) na Ukrainie, gdzie w kinie im. Szewczenki (ul. Proskurowska 40) o godzinie 18:00 zagra przedstawienie „Fintikluszki – Folkowe okruszki”.

Wstęp wolny, zaproszeni są wszyscy, szczególnie mali członkowie polskich organizacji z miasta Chmielnickiego.

Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo!

FINTIKLUSZKI to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu DROBIAZGI. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka.

Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą – laureatkę Nowej Tradycji 2013.

Fintikluszki od 2012 roku z powodzeniem wędrujące po Polsce, w 2014 wzbogaciły się o nowe historie, scenografię – Mikołaja Maleszy i dźwięki – Jacka Mazurkiewicza.

Solo, duo, trio – spektakl to pełen pasji monodram lub sceniczne spotkanie aktora(ów) i muzyka (duża rozpiętość kosztu w zależności od skali).

Więcej o „Małe Mi” na stronie http://www.teatrmalemi.pl/ oraz na FB: http://www.facebook.com/TeatrMaleMi

Franciszek Miciński, 21.10.15 r.