Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na drugie spotkanie on-line z cyklu „Korespondencja sztuk”

Zaproszenie na drugie spotkanie on-line z cyklu „Korespondencja sztuk”

6 października 2020 r. o godz. 17.00 czasu kijowskiego odbędzie się drugie spotkanie on-line z cyklu „Korespondencja sztuk” pod tytułem „Literatura nowożytna w sztuce polskiej – od Szekspira do wierszy biskupa Krasickiego”.

Tematyka spotkania

Czy polscy malarze inspirowali się dramatami Szekspira? Czy jest możliwe znalezienie utworów będących literackim odpowiednikiem portretu trumiennego? Czy renesansowa i barokowa wizja świata ukazana w polskiej poezji jest tożsama z tą ukazaną na dziełach sztuki? Przy którym obrazie warto przeczytać „Hymn do miłości ojczyzny” Krasickiego? Wykład będzie literacko-artystyczną wędrówką w poszukiwaniu wzajemnych inspiracji i wspólnych tropów między polską i europejską literaturą nowożytną a dziełami sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wykładowca

Urszula Król – historyk sztuki, edukatorka, wykładowca, kustosz w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jest autorką wielu programów edukacyjnych realizowanych w galeriach stałych i na wystawach czasowych Muzeum Narodowego w Warszawie. Przygotowywała i koordynowała m.in. cykliczne warsztaty dla nauczycieli odbywające się w Muzeum. Swoją pasję dydaktyczną realizuje również poprzez wykłady z zakresu historii sztuki. W 2015 była stypendystką Ministerstwa Kultury Francji w ramach programu „Profession Culture”.

Język spotkania

Wykład odbędzie się w języku polskim z tłumaczeniem na ukraiński.

Rejestracja:

Aby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza, który jest dostępny na: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_1EFOJW8YSfe_jaPZ2QH-Qg

Rejestracja otwarta do 2 października.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 25 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code