Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w projekcie „Aktywna polska młodzież na Żytomierszczyźnie – nowy wymiar”

Zaproszenie do udziału w projekcie „Aktywna polska młodzież na Żytomierszczyźnie – nowy wymiar”

Źródło: http://www.romanhret.comStowarzyszenie Młodzieży Polskiej w Żytomierzu oraz Klub Stypendystów Fundacji Semper Polonia Obwodu Żytomierskiego serdecznie zapraszają aktywną polską młodzież w wieku 18-35 lat z obwodu żytomierskiego, do udziału w projekcie „Aktywna polska młodzież na Żytomierszczyźnie – nowy wymiar”, który będzie miał miejsce w Żytomierzu w dniach 26-28 grudnia 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w tym wyjątkowym projekcie, uczestnictwo jest bezpłatne.

Projekt „Aktywna polska młodzież na Żytomierszczyźnie – nowy wymiar” jest inicjatywą młodzieży polskiej zaangażowanej w działalność Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Żytomierzu oraz Klubu Stypendystów Fundacji Semper Polonia Obwodu Żytomierskiego. Głównym celem projektu jest aktywizacja oraz motywowanie młodzieży polskiej Żytomierszczyzny do ich aktywnej postawy społecznej, aktywnego angażowania się w działalność organizacji polskich, rozważenia perspektyw napisania projektów i nawiązania partnerstwa, w celu rozwoju środowiska polskiego na Żytomierszczyźnie i Ukrainie. Podczas projektu młodzież wspólnie zastanowi się i przedyskutuje problemy, możliwości oraz perspektywy i przyszłość rozwoju polskości na terytorium Żytomierszczyzny.

Projekt jest skierowany na wyposażenie młodzieży polskiej w wiedzę i narzędzia w celu efektywnego napisania projektów i zarządzania nimi, wypełnienia wniosków projektowych, potrzebom przeprowadzenia analizy środowiska i konsultacji społecznych po to, aby projekty były celowe i rozwiązywały konkretny problem, nawiązywania współpracy i partnerstwa z innymi organizacjami i instytucjami.

Pragniemy podzielić się z całą polską młodzieżą Żytomierszczyzny doświadczeniem, wiedzą, i możliwościami. Nasza aktywność – to kontynuacja działań przyszłych pokoleń Polaków na Ukrainie.

Na zakończenie projektu każdy uczestnik uświadomi własne predyspozycje do aktywnej działalności w środowisku polskim, perspektywy napisania i zarządzania projektami, jak również spróbuje samodzielnie napisać własny projekt i spróbuje ubiegać się o jego dofinansowanie.

Projekt w całości jest sfinansowany przez zarząd Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Żytomierzu, dzięki wsparciu i uprzejmości Uniwersytetu Technologicznego w Żytomierzu, projekt zostanie zrealizowany w budynku Uniwersytetu.

W przypadku dodatkowych pytań, chęci uczestnictwa uprzejmie prosimy o kontakt wszystkich zainteresowanych.

Irena Gołowiznina – menadżer projektu
+38 093 699 02 74
Alena Romaniszyna – menadżer projektu
+38 097 997 19 37

[email protected]

Zarząd Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Żytomierzu, 03.12.16 r.