Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Solidarity Shorts”

Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Solidarity Shorts”

Czym dla mnie jest dzisiaj idea solidarności? – na to pytanie odpowiedzą twórcy filmów amatorskich z całego świata, którzy wezmą udział w konkursie „Solidarity Shorts”. Etiudy można było zgłaszać do 31 lipca 2014 roku. Konkurs wspiera Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Każdy twórca z dowolnego kraju na świecie, który ukończył 18 lat, mógł zgłosić do konkursu krótki film trwający od jednej do trzech minut. Metoda realizacji- dowolna, uczestnik mógł nakręcić film kamerą filmową, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym lub stworzyć animację. W zależności od rodzaju filmu należało przyporządkować go do jednej z trzech kategorii: fabuła, dokument lub animacja.

Konkurs organizowany wspólnie przez Instytut Lecha Wałęsy i Gdyńską Szkołę Filmową, przy wsparciu  Ministerstwa Spraw Zagranicznych i portalu Culture.pl, zachęcał filmowców do zastanowienia się nad współczesnymi relacjami między ludźmi i kulturami.

Na zwycięzców czekają bilety lotnicze do Polski i pieniądze na pokrycie kosztów pobytu nad Wisłą, a także wstęp na 39. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, jeden z największych w Polsce, który w tym roku odbędzie się w dniach od 15 do 20 września. Laureaci będą też mogli spotkać się z legendarnym liderem „Solidarności” i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – Lechem Wałęsą, a także zwiedzić Gdańsk, miejsce narodzin ruchu społecznego, który zmienił Polskę i doprowadził do zmiany systemu. Filmy nagrodzone w pierwszej edycji konkursu można obejrzeć w galerii Culture.pl w ramach globalnego projektu Google Culture Institute.

Prace do drugiej edycji konkursu można było zgłaszać poprzez oficjalną stronę internetową Solidarity Shorts, na której można również oglądać już zgłoszone filmy i głosować na swoich faworytów.

Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych, winnica.msz.gov.pl

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code