Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w programie wolontariackim w Europie

Zaproszenie do udziału w programie wolontariackim w Europie

Na  Ukrainie wystartował europejski program wolontariuszy  pracujących z uchodźcami „Misja poza granicami”/„Mission Вeyond Вorders”.

Do udziału w programie „Misja poza granicami”/„Mission Вeyond Вorders” (MBB) zapraszani są wolontariusze, chłopcy i dziewczęta w celu pomocy w Europie uchodźcom i przesiedlonym nie z własnej woli.

Program będzie trwał od 2,5 do 6 miesięcy.  Nie jest on przypisany do konkretnej daty i zależy od możliwości uczestników. Program został założony przez Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego w Europie we współpracy z chętnymi z programu austriacko-niemieckiego od „Missionarin auf Zeit” – „Misjonarzy na godzinę” w partnerstwie z Jezuicką Służbą Uchodźców (JRS – Jesuit Refugee Service).

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego – zgromadzenie misyjne działające w 50-ciu krajach świata, na Ukrainie misjonarze Ci pracują ok. 30 lat (więcej informacji na stronie www.worldssps.org).

Osobą kontaktową programu „Misja poza granicami” na Ukrainie jest s. Świetlana Maciuk SSpS [email protected] 067 649 40 63.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego, 27 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code