Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do odwiedzenia wystaw w Odessie, Chersoniu oraz Mikołajowie

Zaproszenie do odwiedzenia wystaw w Odessie, Chersoniu oraz Mikołajowie

Od 9 sierpnia w Odeskim Muzeum Sztuki Wschodu i Zachodu gościć będzie wystawa obrazów wybitnego polskiego malarza przełomu XIX/XX wieku – Jacka Malczewskiego.

Wystawa pt. „Jacek Malczewski. Rycerz krakowskiego modernizmu” obejmuje 25 dzieł, które będzie można obejrzeć do drugiej połowy września.

8 sierpnia o godzinie 15 w Muzeum Sztuki im. Szowkunienko w Chersoniu (Херсонский художественный музей им. А.А. Шовкуненко) odbędzie się wernisaż wystawy polskiej malarki Natalii Batko-Gajdy. Wystawa zatytułowana jest „Bezgraniczna przestrzeń”. Autorka w swoich pracach skupia się na ukazaniu natury, jej głębi i harmonii.

26 lipca odbyło się otwarcie wystawy Pana Bogdana Wziątka „Świat moimi oczami” w Miejskim Pałacu Kultury i Sztuki w Mikołajowie. Artysta prezentuje w niej życie, naturę, architekturę, w interesującej i niespotykanej na co dzień formie art-foto. Na otwarcie przybyli m.in. Mer Miasta Mikołajów – Oleksandr Sienkiewicz, Przedstawiciele Wydziału Kultury Rady Miasta, a także przedstawiciele władz uczelni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Otwarcie zgromadziło wielu mieszkańców Mikołajowa w tym członków stowarzyszenia polskiego w Mikołajowie „Semper Fidelis”.  Wystawę można obejrzeć do 8 sierpnia.

Słowo Polskie za: KG RP w Odessie, 5 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code