Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Zakończenie roku szkolnego w Szkole im. Grocholskich w Winnicy

Zakończenie roku szkolnego w Szkole im. Grocholskich w Winnicy

28 maja 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia kolejnego roku nauki w Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich działającej przy SP “Chrześcijańsko-Demokratyczny Związek Polaków Winnicy”.

Impreza była okazją do podsumowania pracy szkoły oraz przypomnienia najważniejszych i najprzyjemniejszych momentów z życia placówki.

Prezes organizacji Jerzy Wójcicki podziękował za pracę i zaangażowanie nauczycielce języka polskiego Pani Lidii Paulukiewicz (skierowanej do pracy w Winnicy przez ORPEG) oraz wręczył wszystkim uczniom dyplomy z okazji ukończenia roku szkolnego.

To był szczególny rok, każdy miesiąc – od września do maja – wyróżniał się jakimś ważnym i ciekawym przedsięwzięciem. Chodziliśmy na koncerty, filmy, a jedna z naszych uczennic, Walentyna Obertyńska, została mistrzem ortografii w Ogólnoukraińskim Dyktandzie z języka polskiego w obwodzie winnickim! Pamiętnym wydarzeniem z działalności szkoły były obchody Święta Konstytucji oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie uzupełniły występy najmłodszych uczniów szkoły, którzy pod opieką Pani Lidii Paulukiewicz, recytowali polskie wiersze. Na końcu spotkania na jego uczestników czekał słodki poczęstunek.

Wszyscy zebrani opuszczali szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile oraz z niecierpliwością oczekując na kolejny inspirujący rok nauki języka polskiego.

Działalność Szkoły jest objęta patronatem Senatu RP, Fundacji Wolność i Demokracja oraz rodziny Grocholskich z Warszawy (potomków Grocholskich ze Strzyżawski pod Winnicą).

Wiktoria Bednarska, 3 czerwca 2019 r.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code