Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Zakończenie roku szkolnego w Sławucie

Zakończenie roku szkolnego w Sławucie

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem wyczekiwanym, radosnym bez wątpliwości dla każdego z uczestników procesu nauczania. Również dla rodziców.

Niestety, w Sławucie w tym roku tę zakończenie minęło z nutą smutku. Nie patrząc na radość zbiżających się wakacji, żegnaliśmy wszyscy z naszą polską nauczycielką, skierowaną przez ORPEG Pani Barbarą Burską, która pracowała w naszej Szkole Sobotniej przy Związku Polaków Oddział w Sławucie przez trzy lata. Dlatego i było smutno w chwili pożegnania z Pani Barbarą Burską.

Dlatego zakończenie roku szkolnego odbywało się w dwa etapy. Pierwszą częścią było zakończenie roku szkolnego z uczniami Pani Barbary. Zabrzmiały słowa wdzięczności oraz piękne wiersze. I oczywiście podziękowanie za owocną pracę, za doświadczenie, mądrość, niesamowitą energię Pani Burskiej. Również na dzieci oczekiwały słodkie prezenty – tort oraz słodyczy od Fundacji Wolność i Demokracja, pod patronatem której działa nasza Szkoła Sobotnia.

Drugim etapem zakończenia roku szkolnego było tradycyjne ognisko obok siedziby ZPU, Oddział w Sławucie. Z kolei drugi rok robimy nie tak tradycyjne, ale trzeba zauważyć, że nie patrząc na nie bardzo dobre warunki naszych pomieszczeń, my mamy przepiękne zielone podwórko. I nawet nic nie mogło przeszkodzić wesołym zabawom na świeżym powietrzu. Zaczął padać deszcz, ale przestał. Wiał wiatr, lecz dzieci się bawiły. Już nie zależało nawet na zaświadczeniach o zakończeniu roku szkolnego! Było bardzo miło i towarzysko obok ogniska, ze słodyczami i w bardzo dobrym humorze!

Wszystkim życzymy wesołych, ciekawych i zdrowych wakacji, miłych podróży i miłego odpoczynku.

Larysa Cybula, zdjęcia Oksana Kocerbluk, ZPU, Oddział w Sławucie, 11 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code