Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Zakon Rycerzy Kolumba po raz pierwszy uczestniczył w procesji Bożego Ciała w Chmielnickim

Zakon Rycerzy Kolumba po raz pierwszy uczestniczył w procesji Bożego Ciała w Chmielnickim

29 maja ulicami stolicy Centralnego Podola, dawnego Płoskirowa przeszła barwna procesja na czele z biskupem Leonem Dubrawskim.

Wierni parafii rzymskokatolickich z miasta Chmielnicki i okolic dołączyli się do obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy świętej, celebrowanej przez biskupa ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej w asyście proboszcza parafii Chrystusa Króla Wszechświata Anatola Biłousa i innych księży procesja ruszyła centralnymi ulicami miasta do czterech ołtarzy.

W procesji po raz pierwszy wzięli udział członkowie wspólnoty Zakon Rycerzy Kolumba oraz młodzieżowej organizacji skautów. Mężczyźni, zrzeszeni w tej organizacji katolickiej, zainspirowani ideałem Krzysztofa Kolumba, połączyli się w celu obrony wiary, rodziny i ojczyzny. Zakon Rycerzy Kolumba działa na zasadzie okazywania braterskiej wzajemnej pomocy i ma poparcie papieży i przywódców światowych w krajach katolickich.

W procesji Bożego Ciała w dawnym Płoskirowie wzięła także udział kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży, która przystąpiła kilka tygodni temu do Pierwszej Komunii oraz księża z innych parafii na terenie obwodu chmielnickiego.

Franciszek Miciński, 30.05.16 r.

{morfeo 1194}

{youtube}{/youtube}