Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Zagraniczne samochody na Ukrainie mogą zdrożeć prawie na 20%

Zagraniczne samochody na Ukrainie mogą zdrożeć prawie na 20%

Zdjęcie pobrane z http://www.unian.net/news/498296-inomarki-v-ukraine-mogut-podorojat-pochti-na-20.htmlMinisterstwo gospodarki Ukrainy występuje za podniesienie ceł na nowe samochody, co sprowokuje zdrożenie samochodów na Ukrainie średnio do 18%.

Według opinii eksperta, to cło dotknie prawie 87% rynku samochodowego Ukrainie i doprowadzi do zdrożenia aut i znacznego zmniejszenia importu.

Cło ma być wprowadzone na samochody z silnikiem od 1000 cm3 do 1500 cm3 – 6,46 %, i na samochody z objętością silnika od 1500 cm3 do 2200 cm3 – 15,1 %

W krajach Unii Europejskiej nie ma a w ogóle, a w państwach, które są członkami Światowej Organizacji Handlu ono wynosi 10%.

Jak twiedzą eksperci – celem wprowadzenia dodatkowego cła będzie zwiększenie sprzedaży samochodów ukraińskiej produkcji – Lanosów i Aveo, które nie zważając na niską cenę – od 7,5 tys. USD nie cieszą się zbytnią popularnością u Ukraińców, którzy preferują droższe koreańskie i europejskie auta.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code