Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zabawa w „Znaj znak Pamięć”

Zabawa w „Znaj znak Pamięć”

W sobotę 15 grudnia przedstawiciel Warszawskiego Oddziału IPN Kacper Kempisty przeprowadził w Nowogrodzie Wołyńskim cykl zajęć dla polskiej młodzieży ze szkółki sobotnio niedzielnej im. Jadwigi Jakubowskiej.

Tematyką zajęć była pamięć i historia. Młodzież miała okazję zagrać w grę wydawnictwa IPN „Znaj znak Pamięć”. Dzięki niej uczestnicy nauczyli się symboli i znaków z najnowszej historii Polski.

Wieczorem tego samego dnia o 16:30 odbył się wykład „Wiele dróg, jeden cel” przeznaczony dla dorosłych uczestników. Jego treść dotyczyła historii Polski od czasów przedrozbiorowych po odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. Pan Kacper Jan Kempisty przekazał  dużo materiału dydaktycznego od IPN, którym chętnie dzielimy się ze szkołami, z którymi aktywnie współpracujemy, m.in.: Liceum nr 11 m. Nowogród Wołyński, Szkoła wiedzy o Polsce w Żytomierzu przy Związku Szlachty Polskiej, Dom Polski w Żytomierzu, Polski Klub Studencki w Żytomierzu, Polskie Stowarzyszenie w Romanowie oraz świetlica „Ziarenko”.

Serdecznie dziękujemy za wielki zaszczyt uczestnictwa w warsztatach oraz za wspaniałe wykłady, które na pewno pozostaną w sercu każdego uczestnika.

Wiktoria Szewczenko, Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. J. Lublińskiego, 21 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code