Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Z Żytomierza do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

Z Żytomierza do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

W dniach 10-11 maja 2017 r. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przebywała delegacja z Żytomierskiego Instytutu Wojskowego.

Podpułkownik Jurij Kornijczuk oraz kadet Iwan Solonyj przybyli do Polski w celu kontynuacji współpracy w ramach programu natowskiego DEEP, koordynowanego w WAT przez Dział Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania roboczego z płk dr inż. Mariuszem Gontarczykiem oraz koordynatorem z ramienia WAT ds. współpracy z Ukrainą Piotrem Ciężkim, omówione zostały aspekty programu współpracy, realizacja wspólnych projektów wymiany młodzieży w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży oraz programu NATO SPS.

Wizyta żytomierzan do Polski była również okazją do uczestnictwa kadeta z Żytomierskiego Instytutu Wojskowego w II Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych organizowanych w Wydziale Logistyki, na której mówiono o międzynarodowych dylematach obronności i bezpieczeństwa. Iwan Solonyj przedstawił referat dotyczący wojny hybrydowej na Ukrainie.

Walentyna Jusupowa, www.wat.edu.pl, 28.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code