Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Z Najświętszym Sakramentem ulicami Żytomierza

Z Najświętszym Sakramentem ulicami Żytomierza

W niedzielę 7 czerwca w Żytomierzu odbyła się procesja Bożego Ciała, poprzedzona Mszą Świętą, którą celebrował J.E. ks. bp Jan Purwiński.

W procesji uczestniczyli kanonik ks. Wiktor Makowski, ks. Jarosław Giżycki TCh, probosz parafii św. Jana z Dukli ks. Myron Karaczyna oraz ks. Wadim z parafii św. Wacława w asyście setek wiernych ze wszystkich parafii rzymskokatolickich obwodowego miasta.

Oprawę muzyczną zapewnił chór katedralny pod kierownictwem Reginy Smirnowej oraz młodzieżowy chór Savio pod kierownictwem s. Heleny Gongało.

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim,w którym katolicy wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Z tej okazji odbywają się uroczyste procesje. W Żytomierzu uroczysta procesja Bożego Ciała przeszła od katedry św. Zofii, ulicami Katedralną, Kijowską, do kościoła św. Jana z Dukli, gdzie na wiernych czekał pierwszy ołtarz. Następne ołtarze były postawione na placu Sobornym, przy budynku sądu, oraz na placu Zamkowym przy pomniku Jana Pawła II.

Prezes ŻOZPU Wiktoria Laskowska-Szczur, 08.06.15 r.


{morfeo 872}

{youtube}{/youtube}