Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Z Mandatum i liturgii wielkoczwartkowej w Winnicy rozpoczęło się Triduum Paschalne

Z Mandatum i liturgii wielkoczwartkowej w Winnicy rozpoczęło się Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek dwanaścioro mężczyzn z parafii pw. Ducha Świętego w Winnicy wzięło udział w Mandatum – obrzędzie umywania nóg na znak ofiarnej służby Jezusa zwykłym ludziom. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej, z której na całym świecie startowało Triduum Paschalne, parafialna młodzież podziękowała ks. proboszczowi Sergiuszowi i wikaremu Tomaszowi za posługę duszpasterską i wręczyła kwiaty oraz upominki. Wielki Czwartek jest także świętem kapłaństwa, obchodzonym na pamiątkę ustanowienia Eucharystii.

Przed Mszą i po Liturgii dziesiątki wiernych z parafii na Wiszence przystąpiło do spowiedzi. Okres Wielkiego Postu jest czasem wzmożonej modlitwy i pokuty, duchowieństwo w ostatnich przed Wielką Nocą dniach wyznacza specjalne godziny dla spowiadania wiernych, którzy licznie przychodzą by oczyścić swoją duszę z grzechów.

Otrzymaliśmy Dar kapłaństwa za darmo, Jezus bezinteresownie służył ludziom, uczmy się od Niego takiej samej postawy wobec bliźnich – mówił w kazaniu ks. Tomasz. Po zakończeniu Wieczerzy

Najświętszy Sakrament w niewielkiej kaplicy przeniesiono do miejsca adoracji. Po Mszy proboszcz zaprosił parafian na Mszę rezurekcyjną do nowo wybudowanego kościoła, która powinna odbyć się w Sobotę o 21.00 w dolnej jego części.

Tabernakulum ziało pustką, tak samo, jak i ołtarz. Rozpoczęło się Triduum Paschalne…

Jerzy Wójcicki, 03.04.15 r.

 

 

{morfeo 792}

{youtube}{/youtube}