Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Z kolędą w Nowy Rok!

Z kolędą w Nowy Rok!

W ostatnią niedzielę 2015 r. w Sławucie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe z uczniami Sobotnio-Niedzielnej Szkoły.

Zebranie, przeprowadzone w siedzibie miejscowego Związku Polaków, zorganizowano w trzeci dzień Świąt Bożonarodzeniowych, żeby dzieciaki mogły odczuć rodzinną atmosferę, cud narodzin Chrystusa, przebywać w czasie świąt Bożego Narodzenia razem, a przełamując się opłatkiem, odczuć, że są wielką polską rodziną.

Dzieci przygotowały kolędy, wierszyki, opowieści o tradycjach Polskiej Wigilii i świętowaniu Bożego Narodzenia. Nikt z dzieci nie spędzał biernie imprezę. Wszyscy wspaniale bawiły się i śpiewały. Nawet najmłodsza uczennica Szkoły opowiedziała wierszyk o tym, jak ona stroiła choinkę w domu.

Wesołą gromadkę odwiedziła Pani Zima z koleżanką i porozmawiała z dzieciakami na temat, czy śnieg powinien być kolorowy? No i najważniejsze w czasie świąt ˗ piękna polska kolęda, która: „Od opłatka się zaczyna, bo opłatkiem dzieli się rodzina”.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej oczekiwane święta przez dzieci, chociaż nie tylko przez dzieci. Na nie z wielką nadzieją czekamy także my, dorośli, bo w ten czas wierzymy z niesamowitą nadzieją w prawdziwy cud.

Szkolna młodzież recytowała wiersze, opowiadała różne historyjki, śpiewała kolędy, uczestniczyła w różnych konkursach i zabawach w oczekiwaniu na prezent od Świętego Mikołaja ˗ słodyczy, które biskupowi z Miry pomogli kupić pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, za co Polacy ze Sławuty serdecznie im dziękują. Razem z nauczycielkami, rodzicami dzieciaki zajadali herbatę bardzo smacznymi słodyczami!

Przełamując się opłatkiem, życzono sobie nawzajem, by nadchodzący kolejny rok był pomyślny i radosny!

Łarysa Cybula, 03.01.15 r.

 

{morfeo 1089}

{youtube}{/youtube}