Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Z Kijowa do Przemyśla przez Lwów

Z Kijowa do Przemyśla przez Lwów

Rotem we LwowieW przededniu Bożego Narodzenia szybki pociąg Intercity+ Nr 705/706 wykonał swój pierwszy rejs z Kijowa do Przemyśla. W jego odprawie na stacji kolejowej we Lwowie wzięli udział przewodniczący Lwowskiej Administracji Obwodowej Oleg Syniutka oraz prezes „Ukrzaliznyci” Wojciech Balczun.

Hyundai Rotem będzie kursował codziennie. Odległość z Kijowa do Przemyśla pokona za 7 godzin 40 minut. W drodze powrotnej pasażerowie spędzą w podróży o 30 minut czasu mniej. Z Kijowa wyrusza o 6:45, do Lwowa przybywa o 12:05 a do Przemyśla – o godzinie 13:25. Z powrotem Hyundai wyjeżdża z Przemyśla o 14:26 i przybędzie do Kijowa o 22:33.

– Jesteśmy dzisiaj świadkami integracyjnego procesu, podczas którego Ukraina wielkimi krokami wchodzi w Eurowspólnotę. Dzisiejsze wydarzenie – to dopiero początek tej drogi. Obwód lwowski zmienia się w wielki europejski węzeł pasażerski i transportowy. A stworzenie nowych połączeń kolejowych – to nie tylko komfort dla pasażerów lecz także nowe miejsca robocze – zaznaczył podczas uroczystego żegnania pociągu, który kierował się do Przemyśla Oleg Syniutka.

Bilet z Kijowa do Przemyśla kosztuje 574 hrywny (I klasa) i 406 hrywien (II klasa). Za dojazd ze Lwowa do Przemyśla pasażer zapłaci odpowiednio 235 i 172 hrywny.

Niestety bilety na nowy Intercity+ można kupić wyłącznie w międzynarodowych kasach stacji kolejowych. Kupno biletu za pośrednictwem Internetu jest niemożliwe.

Igor Gałuszczak, Lwów, 23.12.16 r.