Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Z Domem Polskim w nowy rok szkolny

Z Domem Polskim w nowy rok szkolny

W Domu Polskim startowały Sobotnie Kółka Twórcze dla dzieci.

Zaczynając od 5 września w żytomierskim Domu Polskim odbywają się zajęcia w ramach Sobotnich Kółek Twórczych dla dzieci. W nowym roku szkolnym do udziału w projekcie zgłosiło się około dwustu uczestników w wieku 6-13 lat. Uczniowie 1-4 klas pracują w pięciu grupach (dwie na poziomie  zaawansowanym i trzy – na poczatkującym) pod opieką nauczycielki – Jany Kamińskiej-Kurnosowej. Starszą grupą młodzieży szkolnej (5-8 klasa) opiekuje się Julia Nowicka. Grupy „zaawansowanych” oprócz nauczania języka polskiego będą uczyć się podstaw historii Polski oraz poznawać polską literaturę.
Uczestnicy Kółek także chętnie uczestniczą w zajęciach z rysowania (nauczycielka – Anna Dutowa-Fedorczenko) oraz zajęciach wokalnych (Łarysa Bojko).

Młodzież angażuje się w różne projekty. 5 września odbyła się akcja charytatywna, podczas której zbierano pieniądze dla uczestników operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy. Organizatorem akcji wystąpiła kawiarnia „Lwowska wytwórnia czekolady”. Oprócz Domu Polskiego swój „koszyk charytatywny” prezentowało Zjednoczenie Szlachty Polskiej.

W I semestrze szkolnym młodzież weźmie udział w konkursie recytatorskim, zwycięzcy którego dostaną się do regionalnych eliminacji konkursu „Kresy 2015” w Kijowie. Tradycyjnie Dom Polski w Żytomierzu nie zapomni o Święcie Narodowym Niepodległości Polski. Wiele niespodzianek i spełnienie marzeń podaruje dzieciom Święto Bożego Narodzenia.

Z okazji rozpoczęcia roku dyrekcja i nauczyciele Domu Polskiego w Żytomierzu składają swoim młodszym pryjaciołom, uczestników Kółek Twórczych najserdeczniejsze życzenia zdrowia, powodzenia i radości!

Irena Perszko, 15.09.15 r.


{morfeo 967}

{youtube}{/youtube}