Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierzanka Iryna Gerus z koncertem w „Polish Millennium House” w Birmingham

Żytomierzanka Iryna Gerus z koncertem w „Polish Millennium House” w Birmingham

O młodej żytomierzance polskiego pochodzenia Irynie Gerus pisaliśmy już wcześniej. Będąc studentką, wyjechała na studia do Polski. Zdobyła na jednej z uczelni dyplom magistra i pracuje jako tłumacz. Ale prawdziwą pasją jej jest muzyka.

Iryna Gerus gra na pianinie i fortepianie. Na dzień dzisiejszy Iryna może pochwalić się występami na licznych polskich, ukraińskich festiwalach i koncertach. Iryna także śpiewa w stylu pop-rockowym. Klasyczny śpiew odrzuca jak nieodpowiadający jej charakterowi, chociaż ma odpowiedni głos.

Iryna bardzo lubi podróżować, nie odczuwa żadnego dyskomfortu, przebywając w różnych miastach Europy, Indii i Afryki. Czuje się człowiekiem wolnym i dlatego pisze teksty piosenek, związane właśnie z wolnością, walką o marzenia i o miłości. W marcu wokalistka zaplanowała koncert muzyczny i zaprasza wszystkich Rodaków do „Polish Millennium House” w Wielkiej Brytanii. Impreza odbędzie się 4 marca.

Dom Polski w Birmingham został poświęcony 9 grudnia 1962 roku. Jest to pierwszy polski Dom w Anglii zbudowany od fundamentów. Jego fasadę zdobi figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem wykonana przez artystę rzeźbiarza Tadeusza Zielińskiego – autora sławnego obrazu Matki Boskiej Kozielskiej, a przy wejściu tablica katyńska ku pamięci Polaków pomordowanych w 1940 r. w Rosji przez NKWD. Polskie Centrum Katolickie skupia pod swym dachem wiele organizacji społecznych, młodzieżowych, religijnych i wojskowych.

Walentyna Jusupowa, 19.02.17 r.