Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierzanie na Międzynarodowych Targach Transportu „Warsaw Bus 2017”

Żytomierzanie na Międzynarodowych Targach Transportu „Warsaw Bus 2017”

W dniach 22-24 marca w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Targi Transportu „Warsaw Bus 2017”. Udział w wystawie wzięła udział także delegacja z Żytomierza na czele z burmistrzem miasta Sergijem Suchomlynom.

– Najbardziej interesuje nas transport miejski. Czas idzie, wszystko ewoluuje, zmienia się, i my rozumiemy, że miastu trzeba dawać komfortowy i nowy transport. My zapoznaliśmy się z kilkoma producentami, którzy proponują szeroki wachlarz cen i modeli. Są także mniej znane firmy, ale ich propozycję były bardziej interesującymi dla nas – powiedział zastępca burmistrza Dmytro Tkaczuk.

– Nie rezygnujemy z pomysłu zakupu elektrobusów chińskich. My chcemy, żeby takie procesy odbywały się równolegle. W związku ze wzrostem cen na elektryczność dla przedsiębiorstw komunalnych, musimy teraz szukać alternatywy – dodał.

W ramach ekspozycji przedstawiono propozycje od producentów elektrobusów, autobusów i systemy GPS dla monitoringu transportu. Na targach nie zabrakło również producentów części autobusowych.

Organizatorzy Targów podkreślili, że kontakty z ukraińskimi miastami to dla nich nowe zjawisko, dlatego że ich przedstawiciele nie często odwiedzają podobne przedsięwzięcia.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia: www.zhitomir.today, 28.03.17 r.