Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Żytomierski Uniwersytet im. Franki wzmacnia współpracę z Krakowską akademią „Ignatianum”

Żytomierski Uniwersytet im. Franki wzmacnia współpracę z Krakowską akademią „Ignatianum”

Pod koniec marca w Żytomierzu odbyło się spotkanie rektora Państwowego Uniwersytetu imienia Iwana Franki Petra Saucha z profesorami Krakowskiej Akademii „Ignatianum” Piotrem Mazurem i Pawłem Skrzydlewskim.

Współpraca żytomierskiej uczelni z krakowską rozpoczęła się jeszcze w 2012 roku, kiedy została podpisana umowa o współpracy.

W ramach wspólnych działań organizowano konferencje naukowe, w których brali udział profesorowie obydwu zakładów edukacyjnych a wyniki wspólnych badań naukowych zostały wydrukowane w czasopismach, wydawanych na Ukrainie i w Polsce.

Na Żytomierskim Uniwersytecie rektor Akademii „Ignatianum”, ksiądz profesor Józef Bremer, wykładowcy pedagogiki socjalnej Barbara Adamczyk i Bogdan Stankowski, wykładowca filozofii Piotr Duchlinski i literatury polskiej Monika Stankiewicz-Kopiec przeczytały szereg lekcji tematycznych. Wykłady na wydziale pedagogiki Akademii „Ignatianum” czytał profesor z Żytomierza Natalia Sejko. W roku 2017 wołyński uniwersytet wspólnie z Akademią „Ignatianum” złożyły dokumenty na uczestnictwo w programie mobilności akademickiej studentów i wykładowców „Erasmus”.

Także, w okresie z 27 marca do 31 marca w Instytucie Języków Obcych Uniwersytetu im. Iwana Franki studenci wysłuchali lekcji w języku angielskim, wygłoszone przez wykładowców z Krakowskiej akademii „Ignatianum” doktora hab. prof. Piotra Mazura oraz doktora hab. Pawła Skrzydlewskiego.

Walentyna Jusupowa, https://zu.edu.ua, 20.04.17 r.