Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierska młodzież poznaje Polskę poprzez gry edukacyjne

Żytomierska młodzież poznaje Polskę poprzez gry edukacyjne

W grudniu do punktu nauczania języka polskiego i historii Polski, który działa przy Studenckim Klubie Polskim trafiły gry edukacyjne „Polsko! Chcę Cię poznawać!”.

To propozycja aktywnego przekazywania wiedzy o Polsce dla uczniów uczących się w języku polskim. Karty Postaci oraz Jednostki Wiedzy, przy pomocy których odbywa się gra, zawierają w sobie najważniejsze informacje o Polsce: jej historii, geografii, kulturze, języku oraz różne ciekawostki. Każda Jednostka przekazuje mały fragment wiedzy, który można w czasie zajęć rozwijać i pogłębiać.

Gra „Polsko! Chcę cię poznawać!” została opracowana przez Fundację „Szczęśliwe Dzieciństwo” w ramach projektu „Perły w Koronie Polski – program wspomagający edukację Polaków mieszkających poza granicami Polski” współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Fundacja „Szczęśliwe Dzieciństwo” od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży. Jednym z jej podstawowych celów jest wychowanie i edukacja, zachęcające młodych ludzi do aktywności społecznej.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 26.12.16 r.