Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierska młodzież pożegnała „zielonych ludzików”

Żytomierska młodzież pożegnała „zielonych ludzików”

Członkowie żytomierskiego „Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej” razem z członkami „Młodzieży Demokratycznej” zorganizowali w Żytomierzu niecodzienną akcję pod nazwą „Młodzież za spokojne niebo” – na jednej z centralnej ulic miasta – ulicy Mihajłowskiej wypuścili w niebo ponad 100 balonów z przywiązanymi do nich zdjęciami prorosyjskich terrorystów, tak zwanych „zielonych ludzików”.

Dana akcja miała na celu także uzbieranie pieniędzy na wsparcie żytomierskiego oddziału wojskowego, walczącego w obwodzie donieckim. Przechodnie wrzucali do skrzynki pieniądze, wybierali zdjęcie terrorysty i po przywiązaniu go do balona wypuszczali w niebo.

Przedsięwzięcie na Michajłowskiej trwało około godziny, następnie jego uczestnicy przenieśli się na plac Gagarina, gdzie akcję kontynuowano pod okrzyki „Sława Ukrainie – Bohaterom Sława!”.

Mamy nadzieję, że terroryści wkrótce znikną z oblicza naszego kraju, tak samo, jak te symboliczne „zielone ludziki”, przywiązane do żółtych i niebieskich balonów. A nasi żołnierze niech cali i zdrowi wrócą do domu – opisał intencje wszystkich uczestników akcji jeden z organizatorów Andrij Piskun.

Dzisiaj każde dziecko wie, że prorosyjscy terroryści są złem dla Ukrainy. Ich rodzice chętnie uczestniczyli w akcji, zorganizowanej przez żytomierską młodzież, popierając tym samym kurs, który wybrały dla swojego państwa nowe ukraińskie władze.

Anna Denysiewicz, bwp

 

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 611}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code