Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » XIV Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie

XIV Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie

Fot. kmc.media

W dniach 10-12 sierpnia w Odessie odbywały się Diecezjalne Dni Młodzieży. Udział w nich wzięli młodzi katolicy nie tylko z miast i wsi diecezji odessko-symferopolskiej, ale również z Kijowa, Chmielnickiego, Winnicy, Żmerynki i innych miejscowości.

Przez trzy dni młodzież wraz z osobami duchownymi pochylała się nad tematem spotkania „Czas zbierania kamieni”.

Młodość – to czas, kiedy przysłowiowo możemy zbierać kamienie, aby budować przyszłość. Specjalnie z okazji Dnia Młodzieży w Odessie został ułożony hymn, którego treść zawierała główny temat. Ponadto temat ten podczas konferencji omawiał o. Konstanty Morozow.

Codziennie Msze Św. odprawiał biskup pomocniczy diecezji odessko-symferopolskiej Jacek Pyl, który również wziął udział w bardzo ważnym punkcie programu – był to „Dialog z Kościołem”, gdzie młodzi ludzie mieli okazję zadać biskupowi każde pytanie, na które natychmiast dostawali odpowiedź.

Adoracja w czasie Dnia Młodzieży odbywała się w wyjątkowej atmosferze modlitwy Taizé. W programie były również „Dwie lekcje życia”, w których chodziło o kapłaństwo i życie małżeńskie; gra „Znajdź swój skarb”, gdzie każdy uczestnik powinien był wykonać szereg zadań i przyprowadzić drużynę do zwycięstwa, nagrodą za które był właśnie „skarb”.

Zespół „Pod niebem” na czele z o. Mikołajem Bystrzyckim podarował młodzieży i wszystkim mieszkańcom Odessy niezapomniane wrażenia muzyczne. „Flashmob” i napełnione wspaniałe treścią i muzyką pieśni zachwyciły wszystkich.

Zakończyła XIV Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie uroczysta procesja z Przenajświętszym Sakramentem ulicami Odessy i Msza Św. Na zakończenie organizator spotkania o. Artem Petrenko podziękował wszystkim za niesamowity czas, owocnie spędzony razem.

Irena Rudnicka na podstawie informacji kmc.media, 19.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code