Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » XIII Szczęśliwe Diecezjalne Dni Młodzieży W Chmielnickim

XIII Szczęśliwe Diecezjalne Dni Młodzieży W Chmielnickim

XIII Diecezjalne Dni Młodzieży, który odbyły się pod koniec sierpnia w Chmielnickim mocno różniły się od poprzednich w sensie ilości przeprowadzonych imprez chociaż wzięło w nich udział tylko 500 uczestników.

Spotkanie katolickiej młodzieży trwało 3 dni.

Dzień pierwszy. Po konferencji i Mszy Św., którą codziennie rozpoczynał hymn „Domine, adauge nobis fidem” (Panie, dodaj nam wiary) Teatr Cieni zaprezentował historię o życiu Bogurodzicy – od poczęcia do ukoronowania w Niebie. Pierwszy dzień DDM został uwieńczony procesją ze świecami dookoła kościoła.

Dzień drugi – ewangelizacja. Młodzież i bracia ze wspólnot neokatechumenalnych wyszli do ludzi na ulicach miasta, zapraszając na koncert ewangelizacyjny, śpiewając psalmów oraz opowiadając o zbawieniu przez Jezusa Chrystusa. Młodzi katolicy zorganizowali również flash mob na placu, zatańczywszy specjalny taniec pod piosenkę „Jezu – Tyś Bogiem Ukrainy”. W tym dniu świadectwami wiary podzieliło się kilku neokatehumenatów. Konferencje wygłosili księża Kondratiuk i Karmalita. Mszę Św. odprawili bp Leon Dubrawski i Leon Mały. A wieczorem na dziedzińcu kościoła odbył się koncert w stylu rokowym.

W trzecim dniu po adoracji i modlitwie różańcowej odbyła się Msza Święta, którą celebrowali bp Witalij Skomarowski wraz z biskupem Dubrawskim.
Na zakończenie Dni Młodzieży na uczestników czekała niespodzianka – każdy z nich dostał książkę o. Tadeusza Dejczera „Rozważania o wierze”.

Młodzież wyjeżdżała do swoich parafii zadowolona, pełna wrażeń i emocji. Zaraz po wyjeździe uczestników odbyło się spotkanie organizatorów z podsumowaniem i omówieniem kolejnego Diecezjalnego Dnia Młodzieży.

CREDO, opracowanie Irena Rudnicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code