Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Wystawę o walce ukraińskiej i polskiej młodzieży z bolszewikami można oglądać w Warszawie

Wystawę o walce ukraińskiej i polskiej młodzieży z bolszewikami można oglądać w Warszawie

20 grudnia 2022 roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie przy pomnika Mikołaja Kopernika odbyło się otwarcie wystawy Młodzież Harcerska w walce z bolszewikami i Młodzież Ukraińska w walce z bolszewikami.

Celem wystawy jest przywrócenie do pamięci wydarzeń i osób które brały udział w wydarzeniach, które miały miejsce ponad 100 lat temu oraz na dzień dzisiejszy walczą z „czerwona zarazą”, która tylko z pozoru zmieniła swoje twarz.

Na przedsięwzięciu byli obecni przedstawiciele harcerzy, PŁASTu, księża obrządku prawosławnego, przedstawicieli Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, Fundacji bł. S.W. Frelicjeskiego (Patrona Harcerstwa Polskiego).

Słowo do obecnych skierowali po kolei o. Vitalij Porowczuk (kapelan Rowieńskiego PŁASTu), phm. Aleksander Radica (Komendant Harcerskiego Hufca Wołyń Harcerstwa Polskiego na Ukrainie), Paweł Zarzycki (prezes Towarzystwa Projektów Edukacyjnych).

Wystawę można oglądać w Warszawie do 10 stycznia 2023 r. Następnie ona powędruje do innych miejscowości w Polsce i Ukrainie. Przedsięwzięcie zostało objęte wsparciem KPRM.

Aleksander Radica, 21 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code