Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wystawa pt. „25-lecie Orderu Karmelitów Bosych na Ukrainie” w Berdyczowie

Wystawa pt. „25-lecie Orderu Karmelitów Bosych na Ukrainie” w Berdyczowie

W 2016 roku Karmelici Bosi obchodzą 25-lecie powrotu na tereny Ukrainy. Z tej okazji w sali św. Teresy (stara nazwa dolnego kościoła) Ogólnoukraińskiego Sanktuarium Matki Bożej Świętego Szkaplerza w Berdyczowie otwarto wystawę poświęcona 25 rocznice ich działalności i zwrotu kościoła wiernym.

Zdjęcia, przedstawione na tej wystawie, pokazują najgłówniejsze wydarzenia w ciągu minionych 25 lat z życia Sanktuarium. W ekspozycji także są umieszczone zdjęcia dot. działalności Ojców Karmelitów w innych miejscowościach, m.in.: w Kijowie, Charkowie, Miastkówce (Horodkiwka), Gwozdawie. Oddzielnie plansze opowiadają o wspólnotach i ruchach, które działają przy parafii, oraz o siostrach-tereziankach, którzy pomagają przy katechizacji i innych pracach.

Pod szkłem umieszczone zostały książki, pamiątki o Sanktuarium i Ojcach Karmelitach, nagrody i ubranie z logiem klubu piłkarskiego „Karmel”, który działa przy Sanktuarium.
Oddzielna plansza ze zdjęciami została poświęcona, św. pamięci, ojcowi Olegu Kondratiuku z Berdyczowa, który zmarł po ciężkie chorobie w 2015 roku.

Wystawa została przygotowana przez ojca Pawła Ferko, który wykorzystał zdjęcia z archiwum klasztoru, a także ze swojej własnej kolekcji.

Bosi Karmelici zapraszają wszystkich mieszkańców Berdyczowa i gości miasta do odwiedzenia tej Wystawę.

Walentyna Jusupowa. Zdjęcie: http://www.karmel.org.ua, 20.08.16 r.