Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wystawa „Polskie drogi do Niepodległości” została zaprezentowana w Senacie RP

Wystawa „Polskie drogi do Niepodległości” została zaprezentowana w Senacie RP

W dniu 21 września w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej otwarto wystawę „Polskie drogi do Niepodległości” przygotowaną przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” i współfinansowana ze środków Senatu przeznaczonych na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą.

Wystawa w Senacie została uroczyście otwarta przez wicemarszałka panią Marię Koc. W tych dniach uczestnicy V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, który odbywał się w tych dniach w Warszawie, mieli okazję się z nią zapoznać.

Ekspozycja przypomina sylwetki i osiągnięcia znakomitych uczonych, inżynierów, architektów i artystów – zesłańców i emigrantów, którzy na przełomie XIX i XX w. wnieśli znaczący wkład w światową naukę i kulturę, m.in.: Ignacy Jan Paderewski, życie którego związane było z Podolem oraz Wołyniem, Marcelina Sembrich-Kochańska, Benedykt Dybowski, Aleksander Piotr Czekanowski, Henryk Bronisław Arctowski/Artzt, Ernest Adam Malinowski, Rudolf Modrzejewski, Bronisław Piłsudski, Edward Piekarski, Wacław Sieroszewski, Maria Skłodowska-Curie i inni.

Walentyna Jusupowa, 26.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code