Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wystawa „CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA”

Wystawa „CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA”

Fot. maw.art.pl

W dniu 15 lutego w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej została otworzona wystawa „Czas śmierci / Czas życia”.

Wystawa prezentuje prace, które powstały w czasie X Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów, we wrześniu ubiegłego roku, w Nowicy. W dwutygodniowym plenerze wzięło udział ok. 40 malarzy z Polski, Ukrainy, Litwy i Serbii.

Uczestnicy X edycji Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów wybrali na tematy swych prac wątki z całej historii zbawienia, od dziejów opisanych w Starym Testamencie aż po kart Nowego Testamentu, do pokonania śmierci na Krzyżu i Wniebowstąpienia.

Na wystawie prezentowane jest ok. 50 ikon, w tym obrazy wyobrażające m.in. Wygnanie z raju, Potop, Ofiara Abrahama, Przejście przez Morze Czerwone.

Organizatorami Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów w Nowicy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy, Bractwo Młodzieży Greckokatolickiej SAREPTA, Katedra Sztuki Sakralnej ASP we Lwowie.

Otwarcie wystawy zostało uświetnione obecnością Pań prezydentowych Polski i Ukrainy. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej (ul. Dziekania 1) do 10 marca 2019 r.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji http://maw.art.pl, 19 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code