Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wyróżnienie dla podolanki na Festiwalu im. Klenczona

Wyróżnienie dla podolanki na Festiwalu im. Klenczona

Na III pułtuskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona młoda Polka z Winnicy – Monika Białoszycka została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem.

W dniach 26-28 czerwca 2015 r. odbył się kolejny – III Festiwal im Krzysztofa Klenczona pod patronatem Alicji Klenczon, na którym zespoły z Chicago, Litwy, Polski oraz Ukrainy zaprezentowały twórczość słynnego solisty Czerwonych Gitar.

W dniu 26 czerwca 2015 r. na początku Festiwalu odbyła się Msza św. w intencji śp. Krzysztofa Klenczona w Bazylice Pułtuskiej a także Ceremonia Inauguracji Festiwalu.
Konkurs Festiwalowy odbył się dzień później, w sobotę. Wieczorem tego samego dnia nagrodzono laureatów, potem z ich udziałem odbył się koncert galowy. W III edycji konkursu Nagrodę specjalną (wyróżnienie) im. Alicji Klenczon zdobyła reprezentantka polskiego środowiska na Podolu – 11-letnia Monika Białoszycka.

Wieczorem w niedzielę odbyła się piękna impreza z udziałem znanych zespołów. O 20.00 wystąpił legendarna formacja „Czerwone Gitary” który w tym roku świętuje „Złoty jubileusz” 50-lecia działalności artystycznej. Koncert trwał aż do samej nocy.

Tegoroczny Festiwal im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku był bardzo ciekawy i pełen występów artystów polskiego pochodzenia spoza granic Polski.

Reprezentantka Winnicy oddzielne podziękowanie kieruje do Konsula Sylwestra Rudego za pomoc w załatwieniu wizy.

Świetlica Polska, 20.08.15 r.