Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Wyjątkowa Akademia Letnia w Krakowie

Wyjątkowa Akademia Letnia w Krakowie

W dniach 22 lipca – 05 sierpnia 2017 roku w Domu Polonii w Krakowie odbyła się Letnia Akademia  Kultury i Języka Polskiego. Były to dni  spotkania z językiem, kulturą i historią Polski.

Uczestnikami Akademii byli wyłącznie osoby dorosłe pochodzenia polskiego z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii. Zajęcia w ramach poszczególnych kursów prowadzone były przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program warsztatów obejmował 40 godzin nauczania. Uczestnicy Akademii także meli popołudniowe i weekendowe zajęcia kulturalno-krajoznawcze. W ramach bogatego  kulturalnego i turystycznego programu jego uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem miasto Kraków i okolice, muzea, galerie, wystawy malarstwa – Główny Rynek, Wawel,  Katedra, Collegium Maius, Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach,  Rynek  Podziemny,  Ojcowski Park Narodowy – Zamek Pieskowa Skała, Wieliczkę, Dom Jana Matejki ,  Teatr im. Juliusza Słowackiego, fabrykę Shindlera i in.

Po zakończeniu kursu z rąk Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział  w Krakowie Józefa Wróbla, każdy uczestnik otrzymał Zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz materiały dla dalszego zapoznania się z językiem, kulturą i historia Polski.

Składam serdeczne podziękowania za wspaniałe dwa tygodnie pobytu w Krakowie, bogate na interesujące spotkania z polską kulturą, za możliwość codziennego praktykowania języka polskiego. Jestem bardzo wdzięczna organizatorom – Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” Oddział w Krakowie, a szczególnie Dyrektorowi Biura – Kazimierzowi  Dobrzańskiemu,   za zrealizowanie Letniej Akademii.

Letnia Akademia w Krakowie odbyła się w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Julia Opanasiuk, Związek Polaków na Ukrainie, oddział w Sławucie, 07.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code