Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wycieczka dzieci żołnierzy, biorących udział w ATO do Sanktuarium w Berdyczowie

Wycieczka dzieci żołnierzy, biorących udział w ATO do Sanktuarium w Berdyczowie

W dniu 28 października 13 dzieci żołnierzy, uczestników ATO z całego obwodu żytomierskiego odwiedziło Berdyczów – Klasztor Karmelitów Bosych, kościół świętej Barbary, Muzeum Historii Berdyczowa i Muzeum Józefa Conrada oraz zapoznały się z technologią przygotowania chleba.

Wycieczkę zorganizowało Centrum Pomocy Uczestnikom operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy, działające przy Żytomierskiej Administracji Obwodowej.

Podczas wycieczki dzieciom opowiedziano historię miasta Berdyczowa, zwiedziły też Klasztor Karmelitów Bosych – katolicki klasztor z  XVII wieku, założycielem którego był wojewoda i generalny starosta ziemi kijowskiej ,Janusz Tyszkiewicz.

Dzieci zapoznały się także  z twórczością angielskiego pisarza ,pochodzenia polskiego Josepha Conrada ,a właściwie Józefa Korzeniowskiego, który urodził się w Berdyczowie . Od 2015 roku w jednym z pomieszczeń klasztornych , działa muzeum jemu poświęcone.

Dzieci odwiedziły również „Berdyczowską piekarnię”, która bardziej jest znana pod marką handlową „Król chleb”. Młodzież dowiedziała się o całym procesie przygotowania chleba. Ogólnie w fabryce produkuje się około 40 ton różnych wyrobów i około 80 rodzajów chleba. Po wycieczce do fabryki  na dzieci czekała degustacja wyrobów i prezenty.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji http://oda.zt.gov.ua, 02.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code