Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Współpraca w dziedzinie edukacji wyższej – jeden z priorytetów w stosunkach polsko-ukraińskich

Współpraca w dziedzinie edukacji wyższej – jeden z priorytetów w stosunkach polsko-ukraińskich

Maj – to pora odwiedzania Ukrainy przez liczne delegacje z Polski. Na kresy w tym czasie przyjeżdżają jak zwykłe grupy turystyczne, tak i przedstawiciele polskich samorządów oraz uczelni wyższych.

22-23 maja w Chmielnickim podpisano umowę o wymianie studenckiej pomiędzy miejscowym Kooperatywnym Handlowo-Ekonomicznym Instytutem a Gdańską Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa. Umowa, przewidująca wspólną edukację studentów 3-4 roku studiów, stała się kulminacją IV Międzynarodowej Praktycznej Konferencji „Nowoczesne systemy gospodarcze – stan obecny i perspektywy”, która odbyła się w obwodowym mieście Zachodniego Podola.

Członkowie polskiej delegacji, w tym dr. nauk ekonomicznych Mirosław Boruszczak oraz dr. prof. Krystyna Maroszek podzielili się własnym doświadczeniem w dziedzinie edukacji młodzieży oraz współpracy z biznesem.

Ukraińsko-polskie porozumienia w sferze edukacji wyższej pozwolą ukraińskim studentom zdobywać „podwójny” dyplom a także spędzić rok czy dwa na dobrej polskiej uczelni w warunkach, całkiem innych niż ten student ma u siebie w domu.

Płocidym Ludmyła,

kier. Edukacyjnego Centrum Chmielnickiego Kooperatywnego Ekonomicznego Instytutu

Zdjęcia ze spotkania

{morfeo 328}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code