Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Współpraca partnerska polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych

Współpraca partnerska polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych

W dniu 22 lipca w centrum prasowym w Żytomierzu odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miejscowych, organizacji społecznych, biznesu, oraz mediów, poświęcone omówieniu wspólnych wysiłków dla rozwoju i wychowania dzieci-sierot, oraz dzieci pozbawionych rodzicielskiej.

Na zaproszenie prezesa organizacji charytatywnej „Planeta dla dzieci” Ireny Różyckiej, w spotkaniu wzięli udział także przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych, takich jak Małopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Obcokrajowców z Krakowa, reprezentowane przez wiceprezes zarządu Anita Bryniarska oraz Stowarzyszenie Ludowy Zespół Sportowy Błękitni z Jaślanów, reprezentowane przez prezesa zarządu Stanisława Marka.

Dzień później wspólnie z partnerami z Polski odwiedzono Żytomierskie Obwodowe Centrum rehabilitacyjne „Słoneczny dom”, gdzie przebywają dzieci, chore na rak. Goście z Polski przywieźli dzieciom prezenty i porozmawiali z rodzicami takich dzieci.

Przedstawicieli polskich NGO, spotkali się także z prezesami polonijnych organizacji z Żytomierza oraz w celu zacięśnienia więzi z nowymi partnerami, podpisali „Porozumienie o współpracy partnerskiej polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych”.

Spotkanie w centrum prasowym zostało zorganizowane przez organizację charytatywną „Planeta dla dzieci”.

Walentyna Jusupowa, 30.07.16 r.